5latki2

Screenshot 2021 11 01 at 19.27.14

Jest to 3 pod względem wiekowym grupa przedszkolna. 5- latki świetnie radzą sobie już z czynnościami samoobsługowymi. W naszym przedszkolu dzielą salę wspólnie z 6 latkami czyli zerówką. Są  bardzo samodzielne. W przedszkolu mają tyle aktywności, że każdy dzień to dla nich nowe wyzwanie i doświadczenie. 

Screenshot 2021 11 01 at 19.35.25

OPIEKA/ WYCHOWANIE

Nauczyciel pomaga dzieciom w rozwijaniu samodzielności, dba o ich bezpieczeństwo i pomaga formować postawę wzajemnej pomocy wśród dzieci.  Dzieci mają świadomość, że w momencie wystąpienia problemu, z którym trudno im sobie poradzić, zawsze mogą zwrócić się do nauczyciela. 

ROZWÓJ/ EDUKACJA

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach w przedszkolu, dużo satysfakcji sprawia im nabywanie nowych umiejętności. Lubią zarówno zabawy ruchowe, jak i zajęcia plastyczne czy naukę języków. 

Edukacja łączy się z zabawą, a dzięki temu dzieci z entuzjazmem rozpoczynają każdą dydaktykę.

W czasie swobodnych zabaw dzieci bardzo chętnie podejmują zabawy tematyczne, wspólnie tworzą zespół i dzielą się rolami.  Nauczyciele lubią obserwować ogromne postępy w edukacji jakie zaszły na przestrzeni ostatnich 2 -3 lat w przedszkolu. 

5- latki również mają swój pakiet książek. Niektóre zadania przychodzą im z łatwością, a na inne muszą poświęcić więcej czasu, co skłania ich do aktywnego poszukiwania rozwiązań. Na koniec roku z dumą przeglądają książki z wypełnionymi zadaniami i same z ogromną satysfakcją zauważają, jak dużo się w ciągu tego roku nauczyły. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Akceptuję