3latki

 

magiczne_noski.png

Jest to najmłodsza grupa w naszym przedszkolu. Poprzez nabór elektroniczny do przedszkola dostają się dzieci, które w danym roku ukończą 3 lata (od stycznia do grudnia). Dlatego na samym początku jest to grupa dzieci nawet 2,5-3 letnich.

magiczne_noski_założenia.png

O  P  I  E  K  A

Przede wszystkim zależy nam na otoczeniu maluszków opieką, która będzie dawała im poczucie bezpieczeństwa w nowym dla niego otoczeniu.

W pierwszych miesiącach naszej wspólnej przygody nawiązujemy z dzieckiem osobistą relację. Dlaczego osobistą? Ponieważ każde dziecko jest inne, i tak do każdego podchodzimy. Jedne dzieci będą chciały się przytulić, kiedy zrobi im się smutno, inne będą chciały się wspólnie pobawić, a jeszcze inne zachowają początkowo dystans i będą chciały być blisko i tylko obserwować, co się dzieje. Chcemy dawać każdemu tyle opieki i w taki sposób, żeby czuło się najlepiej jak się da.

Dzieci wiedzą, że zawsze mogą przyjść do Pani i powiedzieć, jeśli mają jakiś problem lub czegoś nie wiedzą lub potrzebują najzwyczajniej w świecie pomocy. A my zrobimy wszystko by każdą dziecięcą wątpliwość rozwiać.

W  Y  C  H  O  W  A  N  I  E

Już od najmłodszych grup przedszkolnych uczymy dzieci zachowań sprzyjających funkcjonowaniu z grupie społecznej, z rówieśnikami, podczas wyjść, spacerów, wycieczek.

Poprzez ten różnorodny wachlarz sytuacji dążymy do tego, żeby dziecko potrafiło sobie poradzić w każdej sytuacji, oraz żeby jego zachowania były społecznie akceptowalne. Staramy się budować poczucie sprawstwa i własnej wartości u dzieci.

 E  D  U  K  A  C  J  A

W najmłodszej grupie edukacja to zabawa. Poprzez śpiewanie piosenek, mówienie wierszyków, pokazywanie ruchów do słów, oglądanie obrazków, układanie wzorów i sekwencji na dywanie, liczenie zajączków, kolorowanie obrazków, układanie wież z klocków na czas, podskakiwanie na jednej nodze, lepienie z plasteliny, malowanie farbami i wiele wiele innych aktywności odbywa się nauka.

W naszym przedszkolu już od 3 latków dzieci otrzymują swój własny zestaw do nauki. Jest to pakiet książek: karty pracy, wyprawka plastyczna i podręcznik. Pakiet jest przyjazny i dostosowany do wieku dziecka. A dzieci je uwielbiają i czują dumę, kiedy mają w swojej szafce swoje „poważne Książki do nauki”.

Poniżej przykładowe karty:

zdjęcia_książki_maluchy.png

książki.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Akceptuję